Facebook Twitter Instagram Youtube Pintrest
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Biszkopt genueński

Czas przygotowania: 50 min.
Poziom trudności: Łatwy

Justyna i Dorota

Kochani! Pewnie są pośród Was osoby, które po kilku nieudanych próbach wykonania biszkoptu genueńskiego poddało się i już więcej nie próbowało. Dorota też tak miała! Wiecie jaki był błąd? Zły przepis! A dokładnie jeden szczegół, który totalnie sprawia, że biszkopt genueński pokochać można miłością prawdziwą i nieskończoną!

Przejdźmy do sedna! Różnica między biszkoptem klasycznym, a genueńskim jest taka, że w pierwszym przypadku ubijamy osobno białka z cukrem i dodajemy żółtka. W genueńskim ubijamy całe jajka z cukrem. Żółtka to tłuszcz! W połączeniu z białkami nie ubiją się tak pięknie jak same białka. A w miarę powinny, bo nie używamy proszku do pieczenia. Puszystość biszkoptu zawdzięczamy więc idealnemu napowietrzeniu jajek. Jak sobie z tym poradzić? Ogrzej jajka nad parą wodną, a ubiją się dużo lepiej!

CO KUPIĆ?

Średnica tortownicy: 16 cm

Biszkopt Genueński:

  • 3 jajka M o temperaturze pokojowej, ok. 170 g
  • 95 g mąki pszennej tortowej
  • 95 g drobnego cukru
  • 1 g soli
  • 20 g masła

Proporcje na średnicę ok. 23 cm – 24 cm

  • 6 jajek (ok. 350 g)
  • 195 g mąki pszennej tortowej
  • 195 g cukru
  • 2 g soli
  • 40 g masła

 

JAK PRZYGOTOWAĆ

Jajka umieść w misie miksera, dodaj cukier i podgrzewaj nad parą wodą cały czas mieszając. Podgrzewaj do momentu, aż jajka będą ciepłe. Wystarczy zanurzyć palec i sprawdzić. Zdejmij misę z garnka z parą wodą i ubijaj całość ok. 7 – 10 minut. Masa podnoszona na mieszadle miksera powinna opadać lekko w postaci wstążki na resztę ciasta i pozostawać na jej powierzchni przez kilka dobrych sekund.

Do masy jajecznej przesiej mąkę, w dwóch, trzech turach, mieszając delikatnie rózgą kuchenną do połączenia. Podczas ostatniego mieszania dodaj wystudzone masło. Wystarczy wymieszać je wcześniej z łyżką masy jajecznej i ponownie wlać do ciasta. Delikatnie wymieszaj. Masę przelej do wyłożonej papierem do pieczenia tortownicy (sam spód) i wyrównaj powierzchnię. Piecz w temperaturze 175ºC przez około 35 – 40 minut lub do tzw, suchego patyczka. Biszkopt powinien być ładnie zarumieniony i sprężysty przy dotyku.Po wypieczeniu studź na kratce. Następnie ostrym nożem przejedź pomiędzy biszkoptem i formą by uwolnić go z formy. Gotowe!

 



Udostępnij:
Drukuj:

NAPISZ KOMENTARZ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Otrzymuj nasze przepisy na maila!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ FRAGMENT EBOOKA ZA DARMO MONOPORCJE 2!

Dodaj swój adres e-mail, a w zamian co tydzień otrzymasz informację o nowych, opublikowanych przepisach.
Obiecujemy, że będzie smacznie!

Pamiętaj o potwierdzeniu subskrypcji po zapisaniu się do newslettera – to bardzo ważne! Koniecznie sprawdź SPAM!

O NAS

Justyna Pszczółka i Dorota Pszczółka – Habdas – siostry z góralskim rodowodem. Pasję do pieczenia wyssały z mlekiem matki. To jej zawdzięczają swoje pierwsze wypieki. Dziś, pochodzące z Beskidu Żywieckiego “Pszczółki” dzielą się zdobytą wiedzą na warsztatach cukierniczych w całym kraju. Uczestniczki II edycji programu „Bake Off – Ale Ciacho” TVP2, autorki programu kulinarnego “Słodka Kuchnia Pszczółek” TVP3. Zawodowo zajmują się fotografią kulinarną.

#siostrypszczolki

Domowe wypieki Justyny i Doroty 2021 - 2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Regulamin | Utrzymywane z przez Spec od IT