Facebook Twitter Instagram Youtube Pintrest
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jak smażyć pączki by nie chłonęły tłuszczu?


Prawdziwy pączek musi być smażony na głębokim tłuszczu – co do tego nie ma wątpliwości. Dzięki temu smakuje wyjątkowo, a jego kolor zachwyca. Co zrobić, aby podczas smażenia pączki nie chłonęły zbyt dużo tłuszczu? Mam dla Was kilka sposobów.

 

 

To chyba jeden z najpopularniejszych sposób. Nie ukrywam, że korzystam z tego sposobu od kilku lat i zawsze się sprawdza. Do ciasta na 1 kg mąki dodaję ok. 2-3 łyżki spirytusu w momencie łączenia rozczynu z żółtkami i mąką. Jeśli nie masz w domu spirytusu możesz dodać wódkę albo rum. Podczas smażenia alkohol paruje i ogranicza wchłanianie tłuszczu.

 

A co jeśli nie chcesz dodać alkoholu? Możesz zamienić go na ocet lub sok z cytryny.

 

Tutaj zaczynają się schody. Zapytacie… serio? Należy kupić termometr i mierzyć temperaturę? Tak! Jeśli chcesz zjeść dobrego pączka to tak trzeba. Tłuszcz musi być odpowiednio nagrzany. Powinien mieć ok. 170 stopni C. Zbyt niski poziom nagrzania sprawi, że pączki wchłoną nadmierną ilość tłuszczu. Z kolei zbyt wysoka temperatura spowoduje, że na zewnątrz pączki będą zbyt spieczone, a w środku surowe. 

A co jeśli nie masz termometru? Jest na to sposób. Wystarczy do nagrzanego tłuszczu wrzucić kawałek ciasta, jeśli w ciągu minuty wypłynie i się zarumieni to znak, że można smażyć pączki. Temperatura jest odpowiednia. 

 

Przy smażeniu polecam korzystać z szerokiego i głębokiego garnka. Tłuszczu powinno być na tyle dużo, aby po wrzuceniu pączki były całkowicie w nim zanurzone. Jeśli jest go za mało, pączki będą tłuste, a na powierzchni nie powstanie charakterystyczna obwódka. 

 

W trakcie smażenia pączków warto zaopatrzyć się w ręcznik papierowy. Po wysmażeniu przełóż pączki na ręcznik lub papier, które wchłoną nadmiar tłuszczu. 

 

 


Justyna

 


Udostępnij:
Drukuj:

NAPISZ KOMENTARZ

 

2 thoughts on “Jak smażyć pączki by nie chłonęły tłuszczu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE PORADY

Newsletter

Otrzymuj nasze przepisy na maila!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ FRAGMENT EBOOKA ZA DARMO MONOPORCJE 2!

Dodaj swój adres e-mail, a w zamian co tydzień otrzymasz informację o nowych, opublikowanych przepisach.
Obiecujemy, że będzie smacznie!

Pamiętaj o potwierdzeniu subskrypcji po zapisaniu się do newslettera – to bardzo ważne! Koniecznie sprawdź SPAM!

O NAS

Justyna Pszczółka i Dorota Pszczółka – Habdas – siostry z góralskim rodowodem. Pasję do pieczenia wyssały z mlekiem matki. To jej zawdzięczają swoje pierwsze wypieki. Dziś, pochodzące z Beskidu Żywieckiego “Pszczółki” dzielą się zdobytą wiedzą na warsztatach cukierniczych w całym kraju. Uczestniczki II edycji programu „Bake Off – Ale Ciacho” TVP2, autorki programu kulinarnego “Słodka Kuchnia Pszczółek” TVP3. Zawodowo zajmują się fotografią kulinarną.

#siostrypszczolki

Domowe wypieki Justyny i Doroty 2021 - 2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Regulamin | Utrzymywane z przez Spec od IT