Tort z pajęczyną na Halloween

Trudność: Potrzebny czas 1h
Ola

Ola PISZE

“Halloween sprawiło, że po raz pierwszy porzuciłam idee pięknego i kolorowego tortu na rzecz stworzenia czegoś co wygląda jakby leżało 30 lat w nawiedzonym domu, pełnym pająków, nietoperzy, duchów… i świetnie się bawiłam! Ten tort jest bardzo prosty i szybki do wykonania i możecie zaprosić do dekorowania małych pomocników. Przynieście go na halloweenową noc strasznych filmów, a na pewno wszyscy będą pod wrażeniem ;)”

tort-halloween

 

Do wykonania tortu potrzebujesz:

Do wykonania tortu potrzebujesz:
masę cukrową
zestaw narzędzi do masy cukrowej
– nóż/skalpel
– białe pianki

 

Do zrobienia tak wysokiego tortu upiecz 2 dowolne ciasta, obłóż je kremem maślanym i schładzaj w lodówce przez 30-60 minut. Masę cukrową możesz położyć na torcie, dopiero, gdy dotkniesz kremu palcem i nic na nim nie pozostanie.

 

halloween1

 

Przed wałkowaniem zmierz swój tort od jednego końca do drugiego, tak jak jest to pokazane na zdjęciu. Rozwałkuj masę cukrową na potrzebny wymiar z lekkim zapasem. Szybko przenieś masę na schłodzony tort w kremie maślanym. Jak możesz zobaczyć, mój nadmiar masy jest bardzo duży (każda masa jest inna – akurat ta przez czarny pigment była bardzo elastyczna i przy przenoszeniu dość znacznie się rozciągnęła). Tak duży nadmiar odetnij od razu, żeby uniknąć tworzenia się dziur na kantach tortu. Masę wygładzamy od góry do dołu. Najpierw zabezpiecz kanty, a potem rozchyl “falbankę” masy i dociśnij do tortu gładki płat. Następnym krokiem jest przyciśnięcie opuszkami palców nadmiaru masy do tortu. Dzięki temu na dole tortu stworzy się linia, która pokaże Ci dokładnie gdzie masz ciąć, plus będziesz miał pewność, że masa cukrowa nie odklei się od kremu. Ostrym nożem lub skalpelem odetnij powoli zbędną masę i wygładź całość packą.

 

halloween

 

Jeżeli w którymś miejscu masa trochę się rozdarła nie przejmuj się! Weź małą kulkę czarnej masy i dolej do niej kilka kropel wody. Szpatułką wymieszaj te dwie rzeczy i po chwili będziesz mieć cukrową pastę, którą załataj niedoskonałość.

 

 

Żeby zrobić pajęczynę potrzebujesz białe pianki. Wsyp kilkanaście do miski i podgrzej w mikrofalówce (nie dłużej niż 15 sekund naraz). Mieszaj rozpuszczone pianki do momentu, aż będą wystarczająco zimne, żeby je dotknąć i położyć na masie cukrowej. Wetrzyj w dłonie odrobinę oleju i zacznij tworzyć swoją sieć rozciągając pianki w każdym kierunku na torcie (patrz kolaż). Nasz tort udekorowałyśmy nietoperzami, możesz zrobić również pająki na swoją sieć:).

pobierz do druku


NAPISZ CO MYŚLISZ

Nie wahaj się, pisz śmiało! Krytykę przyjmujemy "na klatę" :) Odpowiadamy w ekspresowym tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


ZOBACZ TEŻ

4

Dekoracje Torty

Jak zrobić watercolor cake? Tort malowany akwarelami.

30 września 2016

2

Ciastka Dekoracje

Kruche ciasteczka walentynkowe (Watercolor cookies)

12 lutego 2018

2

Dekoracje

Jak zrobić dragant?

7 grudnia 2016