Facebook Twitter Instagram Youtube Pintrest
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Tort z pajęczyną

na Halloween

Czas przygotowania: 1-2h
Poziom trudności: Łatwy

Justyna

“Halloween sprawiło, że po raz pierwszy porzuciłam idee pięknego i kolorowego tortu na rzecz stworzenia czegoś co wygląda jakby leżało 30 lat w nawiedzonym domu, pełnym pająków, nietoperzy, duchów… i świetnie się bawiłam! Ten tort jest bardzo prosty i szybki do wykonania i możecie zaprosić do dekorowania małych pomocników. Przynieście go na halloweenową noc strasznych filmów, a na pewno wszyscy będą pod wrażeniem ;)”

CO KUPIĆ?

Do wykonania tortu potrzebujesz:

  • masę cukrową
  • zestaw narzędzi do masy cukrowej
  • nóż/skalpel
  • białe pianki

 

JAK PRZYGOTOWAĆ

Do zrobienia tak wysokiego tortu upiecz 2 dowolne ciasta, obłóż je kremem maślanym i schładzaj w lodówce przez 30-60 minut. Masę cukrową możesz położyć na torcie, dopiero, gdy dotkniesz kremu palcem i nic na nim nie pozostanie.

 

halloween1

 


Przed wałkowaniem zmierz swój tort od jednego końca do drugiego, tak jak jest to pokazane na zdjęciu. Rozwałkuj masę cukrową na potrzebny wymiar z lekkim zapasem. Szybko przenieś masę na schłodzony tort w kremie maślanym. Jak możesz zobaczyć, mój nadmiar masy jest bardzo duży (każda masa jest inna – akurat ta przez czarny pigment była bardzo elastyczna i przy przenoszeniu dość znacznie się rozciągnęła). Tak duży nadmiar odetnij od razu, żeby uniknąć tworzenia się dziur na kantach tortu. Masę wygładzamy od góry do dołu. Najpierw zabezpiecz kanty, a potem rozchyl “falbankę” masy i dociśnij do tortu gładki płat. Następnym krokiem jest przyciśnięcie opuszkami palców nadmiaru masy do tortu. Dzięki temu na dole tortu stworzy się linia, która pokaże Ci dokładnie gdzie masz ciąć, plus będziesz miał pewność, że masa cukrowa nie odklei się od kremu. Ostrym nożem lub skalpelem odetnij powoli zbędną masę i wygładź całość packą.

 

halloween

 

 

Jeżeli w którymś miejscu masa trochę się rozdarła nie przejmuj się! Weź małą kulkę czarnej masy i dolej do niej kilka kropel wody. Szpatułką wymieszaj te dwie rzeczy i po chwili będziesz mieć cukrową pastę, którą załataj niedoskonałość.

 

Żeby zrobić pajęczynę potrzebujesz białe pianki. Wsyp kilkanaście do miski i podgrzej w mikrofalówce (nie dłużej niż 15 sekund naraz). Mieszaj rozpuszczone pianki do momentu, aż będą wystarczająco zimne, żeby je dotknąć i położyć na masie cukrowej. Wetrzyj w dłonie odrobinę oleju i zacznij tworzyć swoją sieć rozciągając pianki w każdym kierunku na torcie (patrz kolaż). Nasz tort udekorowałyśmy nietoperzami, możesz zrobić również pająki na swoją sieć:).Udostępnij:
Drukuj:

 

" />

NAPISZ KOMENTARZ

 

6 thoughts on “Tort z pajęczyną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Otrzymuj nasze przepisy na maila!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ FRAGMENT EBOOKA ZA DARMO MONOPORCJE 2!

Dodaj swój adres e-mail, a w zamian co tydzień otrzymasz informację o nowych, opublikowanych przepisach.
Obiecujemy, że będzie smacznie!

Pamiętaj o potwierdzeniu subskrypcji po zapisaniu się do newslettera – to bardzo ważne! Koniecznie sprawdź SPAM!

O NAS

Justyna Pszczółka i Dorota Pszczółka – Habdas – siostry z góralskim rodowodem. Pasję do pieczenia wyssały z mlekiem matki. To jej zawdzięczają swoje pierwsze wypieki. Dziś, pochodzące z Beskidu Żywieckiego “Pszczółki” dzielą się zdobytą wiedzą na warsztatach cukierniczych w całym kraju. Uczestniczki II edycji programu „Bake Off – Ale Ciacho” TVP2, autorki programu kulinarnego “Słodka Kuchnia Pszczółek” TVP3. Zawodowo zajmują się fotografią kulinarną.

#siostrypszczolki

Domowe wypieki Justyny i Doroty 2021 - 2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Regulamin | Utrzymywane z przez Spec od IT