Ilość porcji: ok. 25
Czas przygotowania: 2 h
Poziom trudności: Łatwy
„Aż trudno uwierzyć, że na naszej stronie nie było przepisu na sernik królewski. To ulubiony przepis mojego męża. Chciałam uzyskać delikatny kruchy spód, a nie taki twardy. W związku z tym ciasto kruche jest nie tylko na mące pszennej. Dodałam również mąkę ziemniaczaną i to całkiem sporo. Druga modyfikacja to masa serowa, jest bardzo lejąca przed pieczeniem. Dzięki temu po wypieczeniu sernik nie jest aż tak zbity jak w tradycyjnych przepisach jakie znajdziecie w sieci. Wypróbujcie przepis, warto!”
Ciasto kruche:
Masa serowa:
Ciasto kruche: Mąkę pszenną, ziemniaczaną, proszek do pieczenia, kakao i cukier puder przesiej do misy miksera. Dodaj pokrojone w kostkę masło. Miksuj płaskim mieszadłem miksera lub siekaj nożem na stolnicy do uzyskania drobnej kruszonki. Dodaj żółtka i zmiksuj do połączenia. Połowę ciasta zetrzyj na tarce o grubych oczkach na formę wyłożoną papierem do pieczenia. Lekko dłońmi wyrównaj ciasto. Wymiary formy: 35 cm x 25 cm. Schładzaj spód w lodówce przez ok. 15 minut. Następnie nakłuj widelcem i wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C. Piecz ok. 15 minut. Drugą połowę ciasta zawiń w folię spożywczą i schładzaj w lodówce.
Masa serowa: Do misy miksera dodaj jajka i wsyp cukier. Ubij na gładko. Następnie zmień mieszadło na płaskie i na wolnych obrotach miksera zacznij dodawać zmielony twaróg. Na koniec wlej wystudzone masło i dodaj budyń. Masa serowa będzie rzadka. Na podpieczony spód wylej masę serową, zetrzyj schłodzoną drugą połówkę ciasta kruchego. Sernik wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C. Piecz ok. 50 minut.
Justyna Pszczółka i Dorota Pszczółka – Habdas – siostry z góralskim rodowodem. Pasję do pieczenia wyssały z mlekiem matki. To jej zawdzięczają swoje pierwsze wypieki. Dziś, pochodzące z Beskidu Żywieckiego “Pszczółki” dzielą się zdobytą wiedzą na warsztatach cukierniczych w całym kraju. Uczestniczki II edycji programu „Bake Off – Ale Ciacho” TVP2, autorki programu kulinarnego “Słodka Kuchnia Pszczółek” TVP3. Zawodowo zajmują się fotografią kulinarną.
Domowe wypieki Justyny i Doroty 2021 - 2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Regulamin | Utrzymywane z przez Spec od IT
Witam, a ten twaróg to chudy, półtłusty, jaki najlepszy?
półtłusty lub tłusty
A może być ser z wiaderka?
Lepiej twaróg, bo te z wiaderka mają różne składy i czasami okazuje się, że są za rzadkie, mają różne niepotrzebne dodatki. Zalecamy do serników wykorzystywać twaróg w kostce i zblendować. Nie trzeba mielić.
Witam. Jaki ser był użyty do tego sernika? Z wiaderka czy kostki?
Kostka 🙂