Ilość porcji: 12-16
Czas przygotowania: 1,5h
Poziom trudności: Łatwy
“Na kolejnym Kato Bazarze faworytem został keks marchewkowy z dodatkiem suszonych owoców. Już sam wygląd ciasta sprawił, że nie można było przejść obok niego obojętnie. Mimo pochmurnej i deszczowej pogody bawiłyśmy się świetnie. Pozdrawiamy Pana, który udzielił nam lekcji na temat właściwości “rozgrzewających” szałwii. Jutro z samego rana robimy napar, który rozgrzeje nas w kolejny deszczowy dzień.”
Całe jajka ubij z cukrem i szczyptą soli, zmniejsz obroty miksera i stopniowo dolewaj olej. Do ubitych jajek dodaj startą marchewkę, bakalie, jabłko, delikatnie wymieszaj. Mąkę przesiej z proszkiem do pieczenia i sodą, dodaj razem z kaszą manną i przyprawami do ciasta, przemieszaj łopatką. Formę ( 35 cm x 10 cm) wysmaruj masłem i obsyp bułką tartą, przelej ciasto. Piekarnik nagrzej do 180°C, piec 1 godzinę. Keks przed krojeniem należy dobrze ostudzić.
Justyna Pszczółka i Dorota Pszczółka – Habdas – siostry z góralskim rodowodem. Pasję do pieczenia wyssały z mlekiem matki. To jej zawdzięczają swoje pierwsze wypieki. Dziś, pochodzące z Beskidu Żywieckiego “Pszczółki” dzielą się zdobytą wiedzą na warsztatach cukierniczych w całym kraju. Uczestniczki II edycji programu „Bake Off – Ale Ciacho” TVP2, autorki programu kulinarnego “Słodka Kuchnia Pszczółek” TVP3. Zawodowo zajmują się fotografią kulinarną.
Domowe wypieki Justyny i Doroty 2021 - 2025 Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Regulamin | Utrzymywane z przez Spec od IT